Sestavte si svůj trénink

V historii jsme měli jako lidstvo možnost si projít dobou ledovou, železnou nebo třeba bronzovou a teď tady máme dobu karanténní. A nám se po Vás stýská 😊 A co Vy? Chybí Vám tělocvična, kamarádi, tréninky, trenéři, dobrá nálada, pohyb? Tak to jste tu správně 😊 Využijte konfigurátor tréninků, který jsme, speciálně pro Vás, připravili. Chcete krátkou rozcvičku nebo naši klasiku i s lehkým protažením, vyberte si. Chcete pokračovat technikami, super, vyberte si, co Vás zajímá a přidejte si to do svého tréninku. Co dál? Trochu si máknout… chviličku… tak co třeba přidat ještě něco z fyzičky, potom byste se rádi protáhli, v pohodě, klikněte si na protažení. Na konec tréninku si chci trochu vydechnout a miluji meditaci, tak ještě tohle a mám hotovo. Teď už stačí jen kliknout na „Spustit trénink“ a můžete se začít hýbat. Chcete jinou kombinaci, není problém, stačí jen zakliknout jinou volbu, trénink se přeskládá dle Vaší momentální nálady a volby. Materiály budou přibývat, některé jsou naše, za jiné děkujeme ostatním kolegům trenérům a Českému svazu TKD ITF.

Rozcvička

Rozcvička

Rozcvička před tréninkem taekwonda ITF. Rozcvičku předcvičuje mezinárodní instruktor Jan Weidlich (4. dan).

Rozcvička

Výuka Český svaz Taekwon-do - rozcvička před tréninkem taekwonda ITF. Rozcvičku předcvičuje mezinárodní instruktor Ing. Milan Prokeš (6. dan).

Technická část

Saju jirugi

Výuka Český Svaz Taekwon-do ITF - cvičení pro začátečníky v taekwondu, úder do čtyř stran. Připravil mistr Martin Zámečník (7. dan).

Saju makgi

Výuka Český Svaz Taekwon-do - cvičení pro začátečníky v taekwondu, blok do čtyř stran. Připravil mistr Martin Zámečník (7. dan).

Chon-ji

Technická sestava Chon-ji  (19 pohybů, na zkoužky na 8. kup - žlutý pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Dan-gun

Technická sestava Dan-gun  (21 pohybů, na zkoužky na 7. kup - žluto-zelený pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Do-san

Technická sestava Do-san  (24 pohybů, na zkoužky na 6. kup - zelený pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Won-hyo

Technická sestava Won-hyo  (28 pohybů, na zkoužky na 5. kup - zeleno-modrý pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Yul-gok

Technická sestava Yul-gok  (38 pohybů, na zkoužky na 4. kup - modrý pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Joong-gun

Technická sestava Joong-gun  (32 pohybů, na zkoužky na 3. kup - modro-červený pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Toi-gae

Technická sestava Toi-gae  (37 pohybů, na zkoužky na 2. kup - červený pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Hwa-rang

Technická sestava Hwa-rang  (29 pohybů, na zkoužky na 1. kup - červeno-černý pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Choong-moo

Technická sestava Choong-moo  (30 pohybů, na zkoužky na I. dan - černý pásek). Připravil mezinárodní instruktor Ondřej Vrábel (6. dan).

Specifická cvičení

Trénink výskoků

Významnou část Taekwonda tvoří kopy a práce nohou. Ke kopům patří neodmyslitelně výskoky. Jednu z variant tréninku na téma výskok nejdete zde.  

Dallyon de

Výuka Český svaz Taekwon-do ITF - otužování úderových ploch (dallyon de) v taekwondu ITF. Připravil mezinárodní instruktor Ing. Milan Prokeš (6. dan).

Trénink rukou

Trénink rukou

MŮJ DNEŠNÍ TRÉNINK :-)

Sestavte si z videí výše trénink, na který máte chuť. U videí, které chcete zahrnout do tréninku, stačí kliknout na VYBRAT VIDEO. Až máte zatrhnuto vše, co máte dnes v plánu procvičit, klikněte níže tlačítko SPUSTIT TRÉNINK . Užijte si trénink. Trenérský tým NAMU.

Těšíme se až se opět potkáme v tělocvičně. Abychom si byli blíže můžete vložit fotku, video nebo jen vzkaz do POKEC K TRÉNINKŮM , kde se můžeme všichni alespoň takto online potkávat, vyměňovat si zkušenosti, nápady, radit si, motivovat se a bavit se.

Aktuality

Lvíčata

Lvíčata – program pro nejmenší děti (4 – 7 let), kde si hrou a zábavnou formou děti osvojují základní pohybové návyky a seznamují se s základními prvky bojových umění, učí se ovládat ruce, nohy, hlavu 😉. Program spouštíme od 26. 9. 2023 a bude trvat do konce ledna 2024.

Registrace nových členů

Těšíme se i na všechny nové členy. Přijďte si během září zacvičit na jakýkoliv náborový trénink viz. rozvrh.

Elektronická registrace nových členů je k dispozici ZDE.

Začátek tréninků 2023/24

Tréninky začínají v týdnu od 11. 9. 2023. 

Už se na vám moc těšíme! :-)

Nové fotografie

Zaktualizovali jsme FOTOGALERII. Koukněte na akce školního roku 2022/23 - nebylo jich málo, k dispozici je 25 galerií :-).

Přejeme krásné prázdniny!

Příprava na zkoušky s Velmistrem Hwang Ho Yongem (datum zkoušky 20.6.2023, 19:00, Čestlice)

Všichni naši aktivní členové by měli obdržet do svých emailů informace ke zkouškám. V emailu najdete nejen informace ke zkoušce samotné, ale i k přípravě na ni. Příprava v termínu 11. 6. a 18. 6. není povinná, ale doporučená. Jsme si vědomi, že je vás hodně a každého trápí v přípravě něco jiného, takže se vám budeme individuálně věnovat (proto je NUTNÁ REZERVACE termínu). Přípravu na zkoušku není běžný trénink, tzn. nebude rozcvička ani hry nebo protahování ani hromadné cvičení, příprava bude probíhat v neděli 11. 6. a v neděli 18. 6. v SC Nupaky. Čas a termín je nutné si rezervovat předem - viz info v emailu.  

Velikonoční prázdniny - tréninky

Ve čtvrtek 6.4. se nebudou konat tréninky z důvodu velikonočních prázdnin.

Přejeme krásné Velikonoce :-)

Přihláška na letní soustředění

Už se můžete hlásit na letní soustředění, které je opět ve Zbraslavicích v termínu 15.-22.7.2023.

Přihláška je k dispozici ZDE.

Závody v Čestlicích

Oblíbené závody pro děti i dospělé se budou konat v sobotu 25.02.2023 v Čestlicích.

Více informacích naleznete ZDE.

Jarní prázdniny

Z důvodu jarních prázdnin se nebudou konat následující tréninky:

  • čtvrtek 9.2. 15:30 v Uhříněvesi
  • úterý 14.2.  15:30, 19:00 a 20:00 v Čestlicích
  • středa 15.2. 18:00, 19:00 a 20:00 v Nupakách
  • čtvrtek 16.2. 19:00 a 20:00 v Čestlicích

Kalendář akcí

Do kalendáře byly doplněny nové akce a to i termín letního a zimního soustředění :-). Podívejte se a rezervujte si termíny ve svém kalendáři.

Kalendář akcí

Říjen 2023

PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5